Dzień Ziemi

Dzień  Ziemi w Przedszkolu  obchodziliśmy 22.04.2026 ubrani na zielono Dzieci z  przedszkola   w czasie wspólnych zajęć  dowiedzieli się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci a także ich recykling. Przedszkolaki próbowały ocenić co czuje Ziemia gdy o nią dbamy, a także jakie emocje odczuwa gdy jest niszczona. Aby upiększyć nasze środowisko każde dziecko posadziło kolorowe kwiaty.  Dzięki temu staliśmy się prawdziwymi przyjaciółmi przyrody, którzy dbają o zieleń, opiekują się zwierzętami, segregują śmieci oraz wiedzą, jak zachować się w parku i lesie. Teraz już będziemy pamiętać, by każdego dnia troszczyć się o otaczające nas środowisko, gdyż jest ono naszym domem.

Czytaj dalej

Niebieskie Igrzyska 2026

Przedszkole w Starym Polu dołączyło do ogólnopolskiej inicjatywy Niebieskich Igrzysk, której celem jest budowanie świadomości na temat autyzmu oraz integracja dzieci o różnych potrzebach edukacyjnych.W poniedziałek, 20 kwietnia, najmłodsi uczestnicy wydarzenia wzięli udział w sportowych konkurencjach, ubrani zgodnie z ideą akcji na niebiesko.Tego rodzaju wydarzenia przede wszystkim służą integracji. Chodzi o autyzm, o budowanie świadomości, że to nie jest nic złego ani „innego” w negatywnym znaczeniu

Czytaj dalej

II Edycja w Świecie Gwiazd

II edycja pokazu talentów „W świecie gwiazd – muzyczna podróż w czasie”
Nasze przedszkolaki zachwyciły wszystkich wspaniałymi występami tanecznymi. Kolorowe stroje, energia i radość na scenie sprawiły, że było to niezapomniane wydarzenie 💃🕺
Czytaj dalej

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu 👵👴🌸
Dziś w naszym przedszkolu było wyjątkowo uroczyście i wzruszająco ❤️
Nasze wspaniałe przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowały program artystyczny przygotowany specjalnie dla swoich Kochanych Babć i Dziadków.
Były wierszyki, piosenki, tańce i mnóstwo uśmiechu 😊 Nie zabrakło także łez wzruszenia i gromkich braw dla małych artystów 👏
Czytaj dalej

Jarmark Bożonarodzeniowy

13. 12. 25 r w naszej lokalnej społeczności odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Dzięki zaangażowaniu wielu osób jarmark zakończył się sukcesem. Nasze przedszkole również brało udział w jarmarku. Nasze przedszkolaki zachwyciły swoimi występami. Dziękujemy  naszym paniom za wypieki,rodzicom i dzieciom za stroiki świąteczne. Dziękujemy za zaproszenie i za pomoc w organizacji.

Czytaj dalej

Dzień Mamy i Taty

MAMA,TATA NAJPIĘKNIEJSZE SŁOWA ŚWIATA – tak śpiewały dzieci  swoim kochanym Rodzicom. Życzeń, podziękowań, słów uznania, uśmiechów i życzliwych gestów  nie było końca. Bo choć święta mamy i taty w zwykłym kalendarzu dzieli niemal miesiąc, w przedszkolnym celebrujemy jednego dnia w sposób wyjątkowo uroczysty. Dopracowane w drobnych szczegółach programy artystyczne, własnoręcznie wykonane upominki, gustowne stroje miały za zadanie podkreślić rangę tej uroczystości i być wyrazem dziecięcej miłości do Mamy i Taty.

Czytaj dalej